close

English

Українська

Загальні запитання:

city@diia.gov.ua

Прес-служба

koval@thedigital.gov.ua

Мета Дія City — створити в Україні найкращі податкові умови для розвитку IT-галузі

04/06/2021

Проєкт Дія City дозволить побудувати в Україні одну з найкращих податкових систем у світі. Умови спеціального режиму сприятимуть реалізації потенціалу української IT-галузі  зі створення високотехнологічних продуктів. Спецрежим також простимулює захід  світових IT-компаній на український ринок. 

Про це заявив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на пресконференції, присвяченій податковому законопроєкту №5376 про Дія City. 

“Завдяки Дія City нам вдасться побудувати одну з найкращих податкових систем у світі і створити умови, щоб наші компанії не переїздили в інші країни та інкорпорувалися там, а розвивались в Україні. Щоб  компанії з усього світу обирали Україну як найкращий ІТ-хаб, як країну де можна вести бізнес, створювати робочі місця”,  — підкреслив Михайло Федоров.

У спеціальному режимі Дія City буде зафіксовано податкове навантаження на рівні спрощеної системи оподаткування (додається лише 1,5% військового збору). Загалом законопроєкт передбачає:

  • Спеціальні ставки для працівників IT-компаній: ПДФО — 5%, ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати, військовий збір — 1,5%;
  • можливість компанії обирати, який корпоративний податок сплачувати, — податок на прибуток (18%) чи податок на виведений капітал (ПнВК) за ставкою 9%. 

“Податкові умови Дія City спрямовані на розвиток інвестицій. Вони дадуть можливість українським IT-компаніям та стартапам легше залучати іноземні інвестиції. Завдяки цьому світові IT-компанії також активніше відкриватимуть свої представництва в Україні, що позитивно вплине на українських IT-фахівців — збільшиться кількість робочих місць та конкуренція за кваліфіковані  кадри, а отже зросте заробітна плата”, — наголосив народний депутат та заступник голови Комітету з питань цифрової трансформації Єгор Чернєв.

Законопроєкт також передбачає такі умови для стимулювання інвестицій:

  • 0% податку на дохід від реалізації фізособою частки в компанії-резиденті Дія City, якщо вона володіла часткою більше ніж 1 рік;
  • 0% на дохід фізосіб як дивіденди, які нараховані компанією-резидентом за умови їх виплати не частіше раз на 2 роки;
  • податкова знижка (з ПДФО) на суму інвестицій в українські стартапи. Розмір знижки залежатиме від суми угоди.

 

Як і в роботі з основним законопроєктом про Дія City №4303, під час напрацювання податкового законодавства автори спиралися на думку та інтереси бізнесу. Так, ІТ-спільнота наголошувала і на необхідності альтернативи між сплатою податку на прибуток та ПнВК та перехідного періоду у роботі з ФОП,  — побажання були враховані в законопроєкті №5376.

“Відсутність альтернативних законопроєктів і широка підтримка бізнес-спільноти підтверджує, що нам вдалося знайти правильний баланс і напрацювати кращі з можливих податкових умов для ІТ в Україні”, — прокоментував Заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков. 

Співголова IT-комітету Європейської Бізнес Асоціації Валерій Красовський  зазначив, що завдяки конструктивному діалогу авторів законопроєкту з галуззю, вдалося напрацювати такі умови, які справді стимулюватимуть подальший розвиток ІТ-галузі.

Валерій Омельченко, Віцепрезидент Асоціації платників податків України, Голова Комітету ІТ, новітніх технологій Асоціації платників податків України підкреслив, що зниження податкового навантаження на ІТ-компанії призведе до збільшення податкових надходжень до бюджету. Комфортні податки, просте адміністрування, прозорість та передбачуваність — це ті стимули, які завжди дають зростання економіки. 

Співвласник компанії SoftServe, Тарас Кицмей вважає запропоновані ставки оподаткування ефективними та конкурентними. Спецрежим стане хорошим доповненням до можливостей розвитку в Україні.