close

English

Українська

Загальні запитання:

city@diia.gov.ua

Прес-служба

koval@thedigital.gov.ua

Податковий законопроєкт Дія City №5376 схвалений Парламентом у першому читанні

02/06/2021

Парламент України прийняв у першому читанні законопроєкт №5376 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», який  регулює податкові умови спеціального правового режиму Дія City. За документ проголосував 281 депутат ВРУ. 

Проєкт закону №5376 запроваджує спеціальний режим оподаткування компаній-резидентів Дія City та доходів їх працівників, в тому числі гіг-спеціалістів. Компанії-резиденти Дія Сity отримають можливість вибирати між сплатою податку на прибуток (18%) та податком на виведений капітал (ПнВК) за ставкою 9%. 

Витрати платників ПнВК на придбання товарів (робіт, послуг) у ФОП не повинні перевищувати 20%. Кожен платіж більше встановленого ліміту обкладатиметься ПнВК у розмірі 9%. Повною мірою обмеження запрацюють з 2025 року.  До 2024 року вони не діятимуть, а у 2024 році виплати не повинні будуть перевищувати 50% витрат. 

Законопроєкт також звільняє від оподаткування дохід фізичних осіб у вигляді дивідендів, які нараховані компанією-резидентом за умови їх виплати не частіше ніж раз на 2 роки. Окрім цього, не оподатковуватиметься дохід від реалізації фізособою частки в компанії-резиденті Дія City, за умови, якщо вона володіла нею більше 1 року. Проєкт закону також запроваджує податкову знижку для фізосіб у разі придбання частки в компанії-стартапі, що є резидентом Дія City. Розмір знижки залежатиме від суми угоди.

Проєкт закону пропонує встановити для працівників компаній-резидентів податок з доходів фізичних осіб (ПДФО) у розмірі 5% (оподатковується зарплата працівників за трудовими договорами, винагорода гіг-працівників за гіг-контрактами, авторська винагорода за створення службового твору та перехід прав на службові твори),  ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати та 1,5% військовий збір.

Дія City — це спеціальний правовий режим для IT-індустрії, який запроваджує комплекс стимулів щодо її розвитку. Основний законопроєкт про Дія City №4303 був прийнятий у першому читанні 15 квітня.