close

English

Українська

Загальні запитання:

city@diia.gov.ua

Прес-служба

koval@thedigital.gov.ua

В синергії з Харківським ІТ-кластером та індустрією в цілому створюємо найкращі умови для розвитку ІТ в Україні

10/09/2021

Вчора харківський ІТ-кластер презентував підсумки дослідження IT-галузі регіону KHARKIV IT RESEARCH 2021, проведеного за участю компанії «Великої четвірки» KPMG. У заході також взяло участь керівництво Міністерства цифрової трансформації. 

Віцепрем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, відкриваючи захід, зазначив:

«Український IT-сектор має величезний потенціал. Уже сьогодні наші фахівці співпрацюють із компаніями зі списку Fortune 500. Ми пишаємось стартапами з українським корінням. Наші Grammarly, People.ai, GitLab і Reface уже відомі в усьому світі та стали справжніми світовими «єдинорогами». Ми створюємо всі умови, щоб дедалі більше таких компаній засновувались в Україні». 

За його словами, дослідження Kharkiv IT Cluster — це важлива аналітика, що допоможе і державі, і всій IT-спільноті краще зрозуміти можливості, потреби та перспективи регіону щодо розвитку high tech. Дослідження вкотре показало, наскільки потужним і перспективним є Харків щодо розвитку ІТ. 

Згідно з результатами дослідження галузь регіону нараховує понад 510 сервісних і продуктових ІТ-компаній, а кількість ІТ-фахівців перевищила 45 000 осіб. За два роки пандемії IT-індустрія в Харкові зросла на 29%, а її сумарний об’єм продажів у 2021 році очікується на рівні 1,5 млрд дол. США, забезпечивши зростання на 53%, порівнюючи з 2019 роком.

Під час заходу представники команди проєкту Дія City розповіли про основні переваги спецрежиму.

«Компанії-резиденти Дія City матимуть можливість вибирати між податком на прибуток (18%) і ПнВК (9%). Спеціальні ставки для працівників IT-компаній зафіксовані на рівні: ПДФО — 5%, ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати, військовий збір — 1,5%. Крім того, податковий законопроєкт № 5376 фіксує ряд податкових стимулів для інвесторів. Ці погоджені з бізнесом і публічно підтримані низкою бізнес-асоціацій ставки є одними з найнижчих в Європі. Вони гарантують українській ІТ-галузі простір для розвитку», — зазначила керівниця Офісу Національної інвестиційної ради Ольга Магалецька.

Заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Борняков наголосив, що Мінцифра налаштована примножувати здобутки та посилювати позиції України на світовій арені. Зокрема, завдяки розвитку IT-галузі та залученню міжнародних інвестицій.

«Ми поставили перед собою ціль — за три роки вдвічі збільшити частку ВВП ІТ-сектору в Україні — до 10%. Для цього ми запускаємо спеціальний податковий та правовий режим Дія City, проєкт е-резидентство, а також вчора легалізували ринок віртуальних активів в Україні», — додав він.

Команда проєкту Дія City вдячна IT-галузі регіону за активну участь у розробці проєкту, оскільки лише в синергії можна створити найкращі умови для майбутнього розвитку галузі. Бізнесу потрібен простір для розвитку та низькі податки. Дія City це гарантує, тож Мінцифра буде боротися, щоб поточні умови податкового законопроєкту збереглися і були прийняті в другому читанні та в цілому. 

Нагадаємо, Дія City — спеціальний правовий та податковий режим, що створює сприятливі умови для розвитку ІТ-бізнесу в Україні, а також запроваджує комплекс стимулів для розвитку України як високотехнологічної цифрової держави.